Nyitólap Pályázat

Pályázati eredmények „Zöld Óvoda” és „Örökös Zöld Óvoda" cím elnyerésére

2020-ban tizennegyedik alkalommal került meghirdetésre a Zöld Óvoda minősítő címre vonatkozó nyílt pályázat, amelyen a meghirdetett kategóriákban összesen 208 óvodai feladatellátási hely nyerte el a minősítést, ezzel is igazolva azt, hogy folyamatosan bővül az egész intézményes környezeti és fenntarthatóságra nevelés, a fenntarthatóság értékrendszerének érvényesítése, az elkötelezett óvodák száma.

Az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma – a hazai és a nemzetközi tapasztalatok alapján – fontosnak tartja, hogy az óvodás korosztály sajátos, korcsoportjának megfelelő élményekre és tapasztalatra építő, azaz tevékenységorientált környezeti nevelésben részesüljön. Idén 15 éves a Magyarországi Zöld Óvoda Hálózat, az újabb sikeres pályázókkal együtt országszerte már közel 1000 intézményben nyílik lehetőség a gyermekek környezettudatos nevelésének és szemléletének megalapozására.2020-ban 60 óvoda először, 47 másodszor, 50 harmadszor, 7 a Címmegtartó Zöld Óvoda és 44 az Örökös Zöld Óvoda címet kapta meg.

Gratulálunk a nyerteseknek!

A 2019. szeptember 06. és 2020. szeptember 05. közötti időszakban nyertes feladatellátási helyek teljes listája:

Címmegtartó óvodák

Először pályázó