Komposztóvoda program - Magyarországi Zöld Óvodák Hálózata

Komposztóvoda program

A talajokkal való rablógazdálkodás hozzávetőleg egyharmad részben felelős a klímaváltozásért. Nem mellékes tehát, milyen folyamatok zajlanak a modern, intenzív mezőgazdálkodás területén, veteményeseinkben vagy akár városi kertjeinkben, parkjainkban. Ismerjük-e a szervesanyagok körforgását, tudjuk-e miért öltött immár katasztrofális mértéket élelmiszereink tápanyaghiánya?

A talaj a természet egyik ámultba ejtő szereplője. Olyan, akár egy óriási élőlény. Ha bepillantunk a lábunk alatti világba, tanúi lehetünk annak, hogyan szorgoskodik egymással együttműködve milliárdnyi élőlény a termőföld megújításán. Az általunk leginkább hulladéknak tekintett almacsutka, krumplihéj, falevél és más haszontalannak hitt, természetes anyag egy csodálatos folyamat során komposzttá, vagyis humusszá alakul. Tőle függ, milyen lesz az életünket biztosító, egészséges, tápanyagdús élelmiszereink minősége. Megnőnek-e árnyat adó erdőink, otthont, táplálékot talál-e bennük az élővilág többi résztvevője.

A program során játékos formában ismerkedünk meg a komposztálás rejtelmeivel, a komposztálható anyagokkal, a veteményeskertünk legfontosabb alapfeltételével: a tápanyagokban gazdag talaj megteremtésének módszereivel.

Részletek: http://www.szike.eu/komposztovoda