Felhívás Európai Hulladékcsökkentési Héthez való csatlakozásra - Magyarországi Zöld Óvodák Hálózata

Felhívás Európai Hulladékcsökkentési Héthez való csatlakozásra

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét egy minden év november utolsó hetében megrendezésre kerülő kezdeményezés. Ennek keretében lelkes önkéntesek saját akcióötleteiket megvalósítva hívják fel a figyelmet a hulladék keletkezés megelőzésének, a keletkezett mennyiség csökkentésének, a termékek újrahasználatának, valamint az anyagok újrahasznosításának fontosságára.

A különböző akcióötletek megvalósítását a programban részt vevő országok mindegyikében egy, a hulladékok keletkezésének megelőzését segítő szervezet koordinálja, mint Szervező. Magyarországon az FM Környezettudatos Nevelésért és Szemléletformálásért felelős Főosztály (KNSZFF) látja el a nemzeti koordinátori feladatot.

Az oktatási intézményeknek szóló felkérés itt letölthető.

További információért látogassanak el a http://szelektalok.hu/mi-is-az-az-europai-hulladekcsokkentesi-het/ honlapra!